Když teče do botKdyž teče do botKdyž teče do botKdyž teče do botKdyž teče do botKdyž teče do botKdyž teče do botKdyž teče do botKdyž teče do botKdyž teče do botKdyž teče do botKdyž teče do botKdyž teče do botKdyž teče do botKdyž teče do botKdyž teče do botKdyž teče do botKdyž teče do botKdyž teče do botKdyž teče do bot

Když teče do bot / A.P.Čechov (Premiéra: 28. 1. 2016)

Hrají: Taťjana Medvecká, Lilian Malkina, Jaromír Meduna, Lukáš Jurek
Režie: Lída Engelová

Stále nové inscenace Čechovových her zaplňují jeviště divadel všech kontinentů.Knihkupectví nabízejí stále nová vydání různých výborů Čechovových povídek.Důvod je prostý - děl tohoto génia stručnosti,humoru a laskavosti není nikdy dost. Viola je snad jediné divadlo na světě,které umožňuje zabývat se méně známými humoreskami a jednou známou aktovkou A.P.Čechova už potřetí.Po večeru neuvěřitelně směšných příběhů o lásce Tisíc a jedna vášeň (inscenace se na jevišti Violy a na zájezdech hrála třináct let) a večeru neuvěřitelně směšných příběhů o smolařích Nějak se to zvrtlo (po devíti letech stále na repertoáru) přicházíme tentokrát se závěrečným dílem našeho čechovovského triptychu večerem humorných miniatur o choulostivých situacích KDYŽ TEČE DO BOT. Téma zdramatizovaných humoresek i aktovky odpovídá názvu.


Obsazení je stejné jako u předešlých dvou čechovovských inscenací, v představení uvidíte jednu z našich nejvýraznějších hereček, členku činohry Národního divadla Taťjanu Medveckou, známou, v Čechách už dvacet let působící ruskou herečku Lilian Malkinu, skvělého herce a dabéra Jaromíra Medunu a předního člena souboru Městských divadel pražských Lukáše Jurka.

Scénář inscenace připravily opět dramaturgyně Johana Kudláčková a režisérka Lída Engelová.


Když teče do bot bude inscenace zahrnující v sobě čechovovské humoresky Román s basou, Kýchnutí, Rozhovor člověka se psem, V hotelu, Ach,ta paměť, Komik a stárnoucí naivka, Mstitel a aktovku Jubileum.

„Drobné humoresky z doby Čechovova mládí mají v sobě divadelní jádro. Stačí na ně poklepat a oříšek se otevře. Jsou to miniaturní dramata, krystaly zářící mnohými ploškami, které zrcadlí touhu milovat a žít smysluplně, i když člověku teče do bot – ale s jakým půvabem a humorem!"
                                                                                                                                                             Johana Kudláčková

Dramatizace povídek (román s basou, Ta paměť, Rozmluva člověka se psem, V hotelu, Kýchnutí, Komik a stárnoucí naivka, Mstitel) byly inspirovány překlady Jaroslava Huláka a Libora Dvořáka, aktovka Jubileum překladem Zuzany Jindrové a Petra Palouše.

Scénář: Lída Engelová a Johana Kudláčková, scéna: Ivo Žídek, kostýmy: Ivana Brádková, hudební spolupráce: Petr Mandel, improvizace na kontrabas: Michal Mandel, choreografie: Elena Senkevich, technická spolupráce: Pavel Kovařík, režie: Lída Engelová


Celý projekt je připraven výhradně pro Violu a tedy i herce a diváky, kteří mají rádi vtip, jemnost, laskavost a nečekaná překvapení.

Předpokládaný konec představení: 21.50 hod.

KDYŽ TEČE DO BOT v pořadu České televize UDÁLOSTI V KULTUŘE

Rozhovor s režisérkou inscenace Lídou Engelovou v pořadu Českého rozhlasu Mozaika. Přibližně od 41 min. 45 sec.


S laskavou podporou

Moser