Koncert na ostrověJitka HosprováLuděk MunzarEmil ViklickýKoncert na ostrově - Jitka HosprováKoncert na ostrověKoncert na ostrově  - Luděk MunzarKoncert na ostrově  - Luděk MunzarKoncert na ostrově  - Emil Viklický

Koncert na ostrově | Jaroslav Seifert (Premiéra: 23. 10. 2015)

Hrají: Luděk Munzar, Jitka Hosprová, Emil Viklický
Režie: Luděk Munzar

Po Františku Hrubínovi přivádí Luděk MUNZAR do Violy svého dalšího blízkého přítele, básníka Jaroslava Seiferta. Hrubínovu „Romanci pro křídlovku" uvedl L. Munzar ve Viole poprvé v roce 1975. K 100. výročí narození Františka Hrubína v roce 2010 se k ní vrátil ve velmi úspěšném představení „Obleču Tě do hvězd".

Tentokrát si ke spolupráci ve Viole opět pozval virtuózní hráčku na violu Jitku Hosprovou a klavíristu Emila Viklického. V představení zazní úryvky ze skladeb L.Janáčka, C.Debussyho, J.Brahmse, J.Klusáka, J.Ježka a E.Viklického.
Tvůrcem a průvodcem večera je Luděk Munzar, který přednese verše Jaroslava Seiferta, vybrané ze stejnojmenné mistrovy sbírky Koncert na ostrově".


... však dobře vím, že básník musí vždycky říci víc, než co je ukryto ve hřmotu slov. A to je poezie. Jinak by nemohl heverem verše vypáčit poupě z medových závěsů a nutit mráz, aby vám přeběhl po zádech, když svléká pravdu.

Když jsem si v šedesátých letech minulého století přečetl poprvé Seifertův „Koncert na ostrově", zajíkl jsem se nad jeho krásou. O padesát let později mě zamrazilo nad jeho hlubokou pravdivostí — už jí rozumím.

                                                                                                                                                                       Luděk Munzar


Účinkují: Luděk Munzar, Jitka Hosprová (viola) a Emil Viklický (klavír)


Předpokládaný konec představení: 20.55 hod.
Představení nemá přestávku.Recenze Koncert na ostrově 

Koncert na ostrově v pořadu České televize Události v kultuře

Luděk Munzar o představení pro Český rozhlas: