Rozhlasová laboratoř vědců a herců (Premiéra: není známa)

Hrají: Jan Černý, Jan Pačes, Arnošt Goldflam, Martina Hudečková, Martina Mašková
Režie:

5 vědeckých novinek v 50 minutách. Vědci vysvětlují, herci glosují. Hosty pořadu jsou biologové Fatima Cvrčková a Jan Černý, herci Petr Vacek a Igor Bareš. Přímý přenos pořadu moderuje Martina Mašková. Diváci jsou zváni do sálu v 9:45, vstup je volný.


Fatima Cvrčková

Fatima Cvrčková
buněčná bioložka

Vystudovala molekulární biologii a genetiku. Je docentkou na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, kde učí a bádá v oboru buněčné biologie rostlin, během studií se věnovala kvasinkám. V 90. letech pracovala v Ústavu molekulární patologie ve Vídni, kde nahlédla do zákulisí farmaceutického výzkumu. Má zkušenosti z redakční rady časopisu Vesmír, působí v řadě akademických grémií a ve vedení bytového družstva.


Jan Černý

Jan Černý
biolog, imunolog

Vystudoval genetiku a molekulární biologii. Na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde byl také proděkanem, vede Laboratoř buněčné imunologie. Na začátku tisíciletí bádal na transgenních myších na Harvard Medical School v Bostonu. Získal několik cen, včetně NATO Science Fellowship. Jeho koníčkem je celoživotní vzdělávání všech generací. Léta vede účastníky biologických olympiád, učí středoškoláky, vysokoškoláky i jejich prarodiče z University třetího věku.


Igor Bareš

Igor Bareš
herec

Vystudoval Střední zemědělskou školu a JAMU. Byl výraznou osobností Národního divadla v Praze i Brně, dnes je jeho domovskou scénou Vinohradské divadlo. K jeho nejprestižnějším divadelním rolím patřil Tomáš Becket, Hamlet a Raskolnikov. Hrál také v Hořícím keři režisérky Agnieszky Hollandové, ve snímku Alice Nellis Výlet, ve filmech Krev zmizelého nebo Fair Play. K nejoblíbenějším seriálům, ve kterých účinkoval, patří Četnické humoresky.


Petr Vacek

Petr Vacek
herec a moderátor

Vystudoval DAMU. Osobnost pražské Ypsilonky, kde působí od roku 1988. Známým se stal i díky Saturninovi v divadle v Řeznické. Režíroval vlastní adaptaci Dona Quijota. Má za sebou i řadu televizních rolí, mimo jiné v seriálu Ulice. Moderuje v rádiu i v televizi. Vztah k vědě má díky otci-lékaři. Smýšlí i angažuje se ekologicky.