Noc divadelNoc divadel 2014Noc divadel 2014Noc divadel 2014Noc divadel 2014Noc divadel 2014

NOC DIVADEL 2014 (Premiéra: 15. 11. 2014)

Hrají:
Režie:

15.00 Putování s pantomimou po Viole
19.00 K.H.Mácha MÁJ
21.30 Koncert kapely SIROTČINEC 


NOC DIVADEL V DIVADLE VIOLA 15.11.2014

Zveme všechny diváky divadla Viola, ale také ty, kteří chtějí divadlo Viola teprve poznat na druhý ročník akce NOC DIVADEL, která je součástí evropského projektu European Theatre Night.
Začínáme v 15 h odpoledním programem pro děti a jejich doprovod, v 19 hodin se připojíme ke společnému potlesku, který uvede mimořádný výkon Barbory Hrzánové v představení K.H.Mácha MÁJ. A protože tématem letošního ročníku Noci divadel je Rok české hudby, nebude chybět ani koncert pro ty, kteří se nebojí ničeho. Kapela Sirotčinec spustí svůj heavy rockabilly ve 21.30 h.

PROGRAM:
15:00 Putování s pantomimou po Viole
S hercem a mimem Martinem Sochorem, přímým žákem francouzské mimické školy Marcela Marceaua se malý divák na malou chvíli stane účastníkem zrodu divadelního představení. Od pokladny až na jeviště. Děti se zapojí do nalíčení pantomimické masky, uvidí, co všechno prožije herec před tím, než vkročí na jeviště a překvapí je zážitek z průzkumu divadelního zákulisí, herecké šatny, rekvizitárny a technické kabiny. Na závěr se samy stanou malými herci v představení o Davidu a Goliášovi. Vstupné 70,- Kč

19:00 K.H. Mácha MÁJ
Máchova velebáseň jara, lásky a smrti v mimořádném podání Barbory Hrzánové. Vstupné 150,- Kč

21:30 Koncert kapely Sirotčinec – ROK ČESKÉ HUDBY
Kapela Sirotčinec vznikla v roce 2013 skřížením garage-punkového pražského jádra kapely s alternativním ostravským křídlem. Stylu svojí hudby říkají heavy rockabilly, hrají o divadle mimo divadlo, o lidech, kteří hrají , i když nestojí na jevišti, o lidech, kteří melou prázdné fráze, aby to vypadalo, že to co říkají , má smysl. Jejich revírem je Praha, jejich tempo je vražedné. Hrají: Venda Strýček (zpěv, akordeon), Honza Pniak (kytara, zpěv), Mikuláš Bébr (kytara,zpěv, trubka), Tonda Holub (baskytara, zpěv, housle), Matyáš Mejzr (bicí). Vstupné 150,- Kč.

Vstupenky na všechna představení i koncert je možné zarezervovat nebo koupit v pokladně divadla od 15.října. Kapacita je omezena.
 

Vyhlášení Fotografické soutěže k Noci divadel 2014

                    

Institut umění – Divadelní ústav vyhlašuje Fotografickou soutěž k Noci divadel 2014. Zúčastnit se může kdokoliv, kdo navštíví některou z aktivit Noci divadel 2014. Soutěž je vyhlášena v 6 různých kategoriích.
V roce 2015 vznikne z nejlepších 20 až 30 snímků výstava, která bude putovat po českých divadlech a kulturních institucích, a která bude představena v rámci 3. ročníku Noci divadel v Institutu umění – Divadelním ústavu.
Podmínky
Účastník soutěže může zaslat maximálně 3 fotografie. Fotografie lze přihlásit buď do jedné z vyhlášených kategorií, nebo do více kategorií. Fotografie mohou návštěvníci Noci divadel zaslat mezi 15. a 21. listopadem 2014. Odborná porota složená z expertů Institutu umění – Divadelního ústavu a expertů na divadelní fotografii vybere výherce do 15. prosince 2014.
Podmínkou účasti v soutěži je zaslání fotografie v co nejlepším rozlišení a uvedení následující údajů: jméno autora fotografie; kontakt (telefon a email) na autora; město a divadlo, kde byla pořízena a kategorie, do které patří.
Ceny pro vítěze
Vítězové vyhrají balíček publikací Institutu umění – Divadelního ústavu a vstupenky na Pražské Quadriennale 2015.
Kontakt
Dotazy a fotografie zasílejte na noc@divadlo.cz .
Kategorie
1. Moje divadelní cyklojízda
Podělte se s námi o zážitky z některé z divadelních cyklojízd v rámci Noci divadel! (přehled cyklojízd na odkaze: http://www.nocdivadel.cz/clanky-vse/divadelni-cyklojizdy-v-ramci-noci-divadel/)
2. Moje Noc divadel s českou hudbou
Letošní ročník Noci divadel je věnován mimo jiné Roku české hudby, který probíhá po celý rok 2014. Zachyťte nejzajímavější okamžik Noci divadel spojený právě s hudbou!
3. Noc divadel napříč generacemi
Noc divadel je příležitostí nejen k novým zážitkům a setkáním, ale i ke společným rodinným aktivitám. Zdokumentujte svojí rodinu při návštěvě programu Noci divadel!
4. Můj největší objev z Noci divadel
Noc divadel nabízí ve svém letošním programu řadu bojových her, prohlídek a exkurzí nejen do divadelního zákulisí. Vyfoťte svůj největší objev či to, co byste v divadle nečekali!
5. Můj největší zážitek z interaktivních programů Noci divadel
Noc divadel nabízí řadu workshopů a jiných interaktivních programů. Podělte se s námi o své zážitky z některé z těchto aktivit prostřednictvím fotografie.
6. Moje Noc divadel - kostým a scénografie
Noc divadel 2014 nabízí bohaté vizuální zážitky díky nejrůznějším kostýmním, scénografickým a výtvarným prezentacím. Zaznamenejte, co vás během Noci divadel zaujalo v oblasti kostýmů, scénografie, masek, líčení apod.