Vanda HybnerováDavid PrachařEmil Viklický

Ozvěny noci literatury (Premiéra: 4. 6. 2013)

Hrají: Vanda Hybnerová, David Prachař, Emil Viklický — klavír
Režie:

Česká centra 

Projekt Noc literatury existuje již sedmým rokem. Je organizován Českými centry ve spolupráci se sítí kulturních institutů zemí Evropské unie EUNIC. Každoročně představuje to nejlepší ze současné evropské literatury, letos poprvé nejen v Praze, ale díky grantu Evropské unie Kultura take v Lisabonu, Vilniusu, Vratislavi, Dublinu, Bukurešti a na devíti dalších místech České republiky. V roce 2012 byla Noc literatury v Amsterodamu, Banské Bystrici, Berlíně, Bratislavě, Budapešti, Dublinu, Düsseldorfu, Edinburgu, Jerevanu, Košice, Kyjevě, Londýně, Madridu, Miláně, Mnichově, Praze, Rize, Sofii, Stockholmu, Varšavě, Vídni a Žilině.

Letos proběhne tato velmi navštěvovaná a oblíbená literární noc 15. května 2013 od 18:00 do 23:00 v Praze 7. Výrazné herecké osobnosti již posedmé budou číst z textů současné literatury na atraktivních místech mezi Letnou, Holešovicemi a Bubenčí.

Přirozeně vyplynulo, že na tento večer navážou „Ozvěny Noci literatury" ve Viole v pondělí 4. června od 20,00 hod. Ukázky z nejúspěšnějších knih letošního a loňského roku bude číst Vanda Hybnerová a David Prachař, na klavír hraje Emil Viklický.

Program:Noc literatury

1. půle

Julian Barnes: Vědomí konce (nakl. Odeon) — David Prachař
Anna Enquistová: Kontrapunkt (nakl. Mladá fronta) — Vanda Hybnerová
J. P. Toussaint: Koupelna (nakl. Fra) — David Prachař

2. půle

M. N. Abonjiová: Holubi vzlétají (nakl. Jota) — Vanda Hybnerová
C. D. Florescu: Jacob se odhodlá milovat (nakl. Labyrint) — David Prachař
Elena Ferrante: Dny opuštění (nakl. Kniha Zlín) — Vanda Hybnerová

Nakladatelstvím děkujeme za souhlas s přečtením ukázek, knížky se budou na tomto večeru ve Viole prodávat.


Oblíbená a hojně navštěvovaná Noc bude mít své pokračování: představení u nás uvede ukázky z nejúspěšnějších knih různých autorů a velmi rozmanitých žánrů. Samé silné příběhy. Co způsobilo studium Goldbergových variací, kterak se hrdina zavírá do koupelny, aby si mohl nerušeně číst nebo se dívat na fotbal. O Jacobovi, který se konečně odhodlá milovat. Překladatelka Olga žije spokojeně s manželem, dvěma dětmi a psem. Najednou se všechno zhroutí.